הצלת הילדה נועה - קרן 581


נועה בת ה-11 היא ילדה רגילה ממשפחה נורמטיבית: נועה נפלה מגובה רב ועברה סדרת טיפולים לסידור חולייה שזזה ממקומה שלאחריהן עברה נועה אירוע מוחי שגרם נזק בראשה, בעיות שיווי משקל ושיתוק ברגליה. בהמלצת הרופאים החליטו ההורים לטוס לבית חולים בניו יורק המתמחה בצרכיה הרפואיים של נועה. ולאחר טיפולים ארוכים ב"ה יש שיפור גדול. עתה עוברת נועה טיפולים להצלת רגליה.

קרן חי עמי ערכה מגבית למקרה זה ובכך זכינו לסייע למשפחה בתקופה הקשה בה הם היו. תודתנו לתורמים הנכבדים על היענותם לסייע למקרה זה.


משפחה מבנימין - קרן 582


שרה מאחד היישובים בבנימין התאלמנה לפני כשנתיים לאחר תקופה קשה שחלה בעלה במחלה הקשה ועבר השתלת כבד לא מוצלחת בחו"ל. בתקופה זו ליוותה חי עמי את המשפחה וסייעה לה רבות. לאחרונה גילו הרופאים אצל אם המשפחה, גידול ברגלה. אם המשפחה עזבה את עבודתה והתחילה סדרת טיפולים קשים להצלת חייה. חי עמי מסייעת למשפחה בהוצאות הטיפולים בשרה, אחזקת הבית ושאר טיפולים שחלק מבני המשפחה עוברים בעקבות פטירת האב ומחלת האם.

חי עמי ליוותה את המשפחה בתקופה קשה זו ובסיוע של תורמים יקרים זכינו להעמיד את המשפחה על רגליה.


משפחה מירושלים - קרן 583


אביה עולה חדשה שעלתה ארצה לפני מס' שנים מאתיופיה- נישאה והקימה משפחה. אב המשפחה נפטר מנסיבות טראגיות והותיר אלמנה ושלושה יתומים רכים. מאז פטירת בעלה עברה אביה וילדיה קשיים כלכליים גדולים. זה זמן רב שאביה וילדיה מטופלים נפשית- ואין מפרנס! כיום חי עמי מלווה את המשפחה ומסייעת בהוצאות הטיפולים, כלכלת הבית והצמדת חונכים ומסגרות לילדים (בשנה זו אחד הילדים התחיל את לימודיו במכינה קדם צבאית בהצלחה רבה) ובתה הגדולה נישאה בשעה טובה.
בזכות תרומתכם חי עמי סייעה למשפחה בהוצאות החתונה ובשאר צרכיהם.


3 המשפחות - קרן 568


קרן חי עמי יצאה למגבית דחופה לסייע ל3 משפחות במצב כלכלי ורפואי קשה - משפחה מבנימין, מהשומרון ומרכז הארץ - בזכות נדיבות לב התורמים הקלנו מעל המשפחות ועזרנו להם להתמודד במצבם הקשה.
תודה לכל התורמים היקרים שנרתמו וסייעו ביד רחבה - ויהי רצון שיזכו לכל הטוב מתוך בריאות ואושר מנותן הטוב.

2 האלמנות - קרן 569


צילה מגוש עציון ושרה מירושלים הן אלמנות הנמצאות במצב כלכלי ורפואי קשה עם חובות גדולים על כתפיהן - בזכות תרומות נכבדות מהארץ ומחו"ל הצלחנו לשקם אותן ולעזור להן.

תודה מיוחדת לידיד העמותה מניו יורק מר אייקי טויל שסייע לאלמנה בשיפוץ ביתה עבור צרכיה המיוחדים.

תודה לתורמים היקרים שנרתמו למען הקרן. ויהי רצון שאבי יתומים ואלמנות ישלם לכם שכרכם הטוב.

הלב של דניאל - קרן 524


מש’ ממרכז הארץ אשר בנם דניאל חיים הי”ו נולד עם מום בלבו ולפי רופאיו לא היה סיכוי להצילו, ובכל זאת ההורים נלחמו לנתחו, ואכן דניאל חיים עבר השתלב לב ובחסדי שמיים מתפקד ומתפתח בצורה תקינה. במשך הזמן עבר דניאל חיים 6 ניתוחים נוספים, ועדיין עובר טיפולים קשים. ההורים עוברים תקופה ארוכה של קושי, כאשר את כל זמנם השקיעו בדניאל חיים. מאמצים אלו הכריחו את ההורים להיעדר מעבודתם ופרנסתם נפגעה והוצרכו להלוות כספים רבים.
חי עמי נכנסה לתמונה וב"ה סייעה למשפחתו של דניאל חיים להמשיך בטיפולים ולשלם את חובותיהם הרבים, בזכות הסיוע המתמיד של תורמי חי עמי.


הצלתו של שילה - קרן 525


מש’ מבנימין אשר בנם שילה הי”ו חולה במחלה בראש ובצווא ועם גילוי המחלה החל שילה סידרת טיפולים ואישפוזים ארוכים ותכופים. שילה עבר לאחרונה ניתוח מורכב להסרת הגידול, אך לצערנו לא ניתן להוציא את כולו, וחלקו עדיין קיים בראש, דבר המחייב מעקבים וטיפולים רבים. תקופה ארוכה וקשה עוברת על המשפחה. פונים אנו אליכם לסייע למשפחה יקרה זו להתמודד במצבה הקשה ולהקל מעליה אפילו במעט.
ב"ה לאחר התערבות העמותה הצלחנו להעמיד את המשפחה על רגליה, תמכנו בה שתוכל להתמודד עם הבן שילה בראש שקט... ויהי רצון שיבריא ממחלתו במהרה


לב של אמא - קרן 537

מש' מאחד היישובים בבנימין, הורים ושבעה ילדים שאב המשפחה סובל מבעיות נפשיות ואינו יכול לתפקד כראוי ולעבוד לפרנסת משפחתו ועול הבית רובץ על אם המש' שבקשיים גדולים ובסיוע של קרן חי עמי במשך חודשים רבים בתשלומי בתי הספר לילדים ורכישת מוצרי יסוד לבית הצליחה לנהל אורח חיים תקין...
לפני תקופה אם המשפחה חשה בכאבים עזים בליבה ולאחר סידרת בדיקות הוחלט לעשות לה ניתוח מסובך ומורכב בכדי לייצב את מצבה.
המשפחה עם כל ילדיה הקטנים מצאו את עצמם ללא משענת ותמיכה נפשית וכלכלית.
לאור פנייתה של עו"ס המש' לסייע להם בתקופה זו בכל אחזקת הבית ובהוצאות הניתוח שעלותו גבוהה מאוד.
ובאמת לאחר שהוצאנו את המקרה הצלחנו לגייס את מלוא הסכום הדרוש לניתוח.
יישר כח לתורמים הנדיבים.


החתן היתום - קרן 538


חתן יתום שאביו נפטר ימים ספורים לאחר שבא בברית האירוסין עקב מחלה קשה שנמשכה שנים רבות, וחובות כבדים רבצו על המשפחה עקב הוצאות הטיפולים ואחזקת הבית בתקופה חוליו של האב ולמשפחה ולחתן לא היה כל לצורך הוצאות הבסיסיים לחתונה.
בפנייתו של רב היישוב בו מתגוררת המשפחה לקרן חי עמי לסייע לחתן ולמש' בהוצאות החתונה בצרכים המינמליים פנינו לציבור היקר שנתן כתף וסייע בנדיבות רבה, וב"ה נכנס החתן תחת החופה בשמחה... בזכותכם


מחוסרי כל - קרן 536


שתי שריפות שפרצו בגוש עציון הותירו קירות מפויחים ונזק רב ושתי משפחות שבורות. השריפה כילתה את כל תכולת הבתים... והמשפחות שבחסדי שמים ניצלו  - מצאו עצמן מחוסרי כל.

לאור פנייתם של אנשי הרוחה באיזור חי עמי הקימה קרן מיוחדת עבור אותן משפחות בכדי לסייע להן בהחזרת הבית למצב של מגורים וברכישת ריהוט, ביגוד ומכשירי חשמל מינימליים.
בזכות עזרתו של עם ישראל שנענה לקריאה של חי עמי סייענו למשפחות בשיקום הבית.


המחלה ששבה - קרן 516


מש' מגוש עציון שבנם דוד בן ה-8 לקה במחלה הידועה לפני מס' שנים ולאחר טיפולים ב"ה החלים. ולפני כשנה התגלתה אצלו שוב המחלה בצורה חזקה יותר. המש' עם שבעת בניה עמדו על סף קריסה, הורי המש' לא יכלו לעבוד לפרנסת ביתם בתקופה חוליו. וצרכים של טיפולים פרטיים אשר לא בסל הקופה, כלכלת הבית, נסיעות לבתי החולים מידי יום עבור הקרנות ועוד רבות - הקשתה מאוד לתפקוד ויציבות הבית.
חי עמי נחלצה לעזרת המשפחה וע"י אנשים נפלאים ונדיבים בארץ ובחו"ל החזיקה את המשפחה על רגליה ועזרה בטיפולי הבן עד שהחלים ב"ה
אנו מודים לכל המשתתפים והמסייעים, ומאחלים להם הצלחה ב
כל מעשי ידיהם.


מסורבת הגט - קרן 534 


אמא ל-3 ילדים ש
לאחר כמה שנים של זוגיות קשה ואלימה, בעלה עזב את הבית וברח לחו"ל.
במשך 15 שנה הייתה האשה עגונה ללא גט, כיון שהבעל שמתגורר בחו"ל הכריח אותה לשלם לו סכום גדול כתנאי לקבלת גט.

חי עמי קבלה פניה ממוסדות הרווחה של בנימין שם מתגוררת המשפחה, ובסיוע של עוד כמה קרנות צדקה השיגה את סכום הכסף הדרוש - שלאחר שהעבירה אותו לבעל קבלה האשה גט.


השתלת כליה - קרן 513 


אמא ל-7 ילדים שעברה טיפולי דיאליזה קשים במשך כמה שנים עד שהגיעה למצב שהיתה זקוקה להשתלת כליה דחוף! כשעל כתפי המשפחה רבצו חובות גדולים מהטיפולים והוצאות הבית, פנתה לחי עמי בבקשת סיוע.
חי עמי לוותה את המשפחה בכל תהליך הטיפולים וההשתלה וע"י גיוס תרומות מתורמים בחו"ל ובארץ גייסה עבורה את הוצאות הניתוח. 
האם בלויית משפחתה הוטסה לחו"ל ועברה את ההשתלה בשלום!

האש"ל בחו"ל היה בביתו של אחד מתורמיה הגדולים של חי עמי.

הכלה היתומה - קרן 514

חי עמי נחלצה לעזרתה של כלה יתומה שאביה נפטר לאחר מחלה קשה חודשים ספורים לפני חתונתה ואמה במצב נפשי קשה - ולא היה בידה להוצאות החתונה הרבות!
הצלחת המגבית הייתה מעל למשוער ובשעה טובה החתונה התקיימה ברוב שמחה.
בשם הכלה ומשפחתה מודים אנו לכל השותפים היקרים שנידבו מכיסם ביד רחבה. יתן ה' ובביתם תשרה השמחה, אמן.הצלת התינוקת בת ה7 חודשים - קרן 510


ר. ק. שחלתה במחלה הנוראה בעינה ובהמלצת הרופאים היתה חייבת לעבור ניתוח דחוף בבית חולים בבוסטון הוצאות הניתוח היות בעליות גבוהות חי עמי בתקופה של 4 חודשים הצליחה לגייס סכום נכבד ע"י ידידי העמותה בארץ ובחו"ל, וב"ה הילדה הוטסה לבית החולים ועברה את הניתוח בשלום
.

אנו מודים לכל התורמים והנרתמים לקרן זו ובפרט לתורמים מהיישובים בגוש עציון, אפרת, אלעזר, אלון שבות ונווה דניאל על תרומתם הנפלאה לקרן.

 

חתנים וכלות יתומים - קרן 511

בתקופה של חצי שנה 
סייעה חי עמי לחתן עשרה חתנים וכלות יתומים ומעוטי יכולת בהשתתפות של רוב הוצאות החתונה. החל מרכישת נדוניה לכלות וסיוע תשלומי אולם החתונה, תזמורת וכל הנדרש להוצאות החתונה.

קרן זו הוקמה לאחר פניות רבות לסיוע לחתנים וכלות יתומים ולאחר ברכתו והמלצתו של הרב אליקים לבנון הי"ו הוחלט לפתוח קרן לחתנים וכלות.

צוות חי עמי עם רבניה השתתפו באחת החתונות יחד עם אחד התורמים מר אדם אזרק מניו יורק שתרם את תשלום האולם.

אנו מודים לכל המשתתפים והמסייעים, ומאחלים להם הצלחה בכל מעשי ידיהם.

אלמנה ו-13 ילדיה - קרן 519

חי עמי סייעה למשפחה בת 13 נפשות שאב המשפחה נפטר בפתאומיות לאחר תלאות שעברו עליו ועל משפחתו של צבירת חובות וטיפול בחוליו.
חי עמי סלקה את החובות שרבצו על המשפחה וסייעה בהוצאות החתונה של אחת מבנות המשפחה. 
בזכות הענות של תורמי חי עמי הצלחנו לשקם את האלמנה ומשפחתה ולהעלות חיוך על פניהם של היתומים הרכים.

הילדה החולה - קרן 517


חי עמי סייעה למש' מהשומרון, שאב ואם המש' התמודדו עם מחלתה הקשה של ביתם בת ה-8 מה שגרם לשינוי והדרדרות של המש': האב הפסיק את עבודתו ורק התרוצץ בנסיעות לבתי חולים להצלת ביתו, המש' ברוכת ילדים ומצבם הנפשי והכלכלי היה בכי רע.
לאחר מגבית מוצלחת והענות של תורמים נכבדים מהארץ, סייעה חי עמי למשפחה בסכומי כסף גדולים לטיפולי הילדה ולחובות המשפחה.
בשם המשפחה אנו מודים לתורמים הרבים שהיו שותפים במקרה זה, יתן ה' ולא תדעו חולי, ורק השמחה והשלווה ישרו בביתכם. אמן   צור קשר
טואול - בניית אתרים