אודותינו 

עמותת "חי עמי" הוקמה בשנת תשע"ד 2014 במטרה לסייע בתמיכות כספיות במגוון נושאים למשפחות במצב כלכלי קשה. למרות "גילה הצעיר", "חי עמי" פעלה רבות בשנה זו וגם בשנים קודמות ללא שם וכותרת.

האנשים העומדים מאחורי הפעילות הברוכה הינם בעלי ניסיון רב בתחום העשייה והחסד. הרב שלמה קצין ראש מוסדות מדרש ספרדי, אשר למעלה משלושים שנה מקים ומחזק קהילות בתפוצות תוך מסירות נפש ואהבת ישראל אמיתית חוצה מגזרים - עומד בראש העמותה אשר נושאת בגאון את ערכי הרב, עזרה לכל יהודי באשר הוא! 

הרב קצין ומתנדבים אחרים נוספים שמו להם למטרה להרבות חסד ואהבת חינם בארץ ישראל – פעילות של שנים רבות שמתחילה בעזרה בכל תחומי החיים: בקשות של יום יום (חשמל, מים, מכולת...), עזרה לאבחון, נוער מנותק ואף ריהוט ומוצרי חשמל בסיסיים,וכלה במתן תמיכה גדול עקב צרכים רפואיים, יתמות וחובות רבים.

וכל זה ע"י עזרתם הנדיבה של תורמים מחו"ל שמשאלתם להרים את קרנה של הצדקה בא"י בכלל ובהתיישבות בפרט. 

במרוצת השנים נתוודע הרב שלמה קצין למצוקות שונות שעברו דרך בית המדרש ואשר היו חוצים מגזרים וקהילות ומחמת כך התקבלה ההחלטה למסד את פעילות החסד. 

לאור ריבוי הפניות והרצון למקסם את הסיוע ועל מנת שנוכל לתת ולעזור בצורה הטובה ביותר הוחלט על הקמת עמותת "חי עמי" וכך להגיע לכל אדם הדורש סיוע, תוך שמירת כבודו ופרטיותו דבר שתמיד נר לרגלם של המייסדים.  

בסוף המדבר יש ים!
מידי יום מגיעות פניות רבות מרחבי הארץ במגוון נושאים ותחומים, שהנושא המשותף להם הוא צורך נואש לעזרה. ברוב המקרים מדובר במשפחות אשר חיו את חייהם על מי מנוחות אך בבת אחת המצב השתנה עקב מצב אליו נקלעו.

הפניות מגיעות אלינו מגורמי רווחה או דרך רבני הישובים אשר מכירים את המקרים היטב ולאחר שהתברר כי אין אפשרות לעזור דרך תקציב הרווחה וכדו' שולחים טופס פניה לעמותה, ועדת העמותה דנה בכל מקרה לגופו ומתאימה את הסיוע לצרכי הפניה, למקרים מורכבים יותר אף בודקים אפשרות שיקומית למשפחה כראייה ארוכת טווח, לא רק עזרה מידית אלה גם נתינת כלים להצלחה בעתיד.

מתן התמיכה מעובר לגורמי הרווחה או לרב הישוב והם דואגים שהכסף יגיע ליעדו, כך אנו מבטיחים את שמירת כבודו של המקבל דבר אשר תורם רבות לתהליך היציאה ממעגל העוני ועוזר לשיקום המשפחה.

חי עמי!
העמותה נקראת בשם חי עמי משום שמטרתנו החשובה ביותר היא לא לתמוך בלבד, אלא להפוך את המקבל ל"חי הנושא את עצמו" בשילוב עם גורמי הרווחה והצמדת חונכים כלכליים כך עולה המשפחה על דרך המלך ומקבלת כלים לשימור יציבות כלכלית.


   צור קשר
logo בניית אתרים